piątek, 16 sierpnia 2013

ciśnienie :/

Dziś w zasadzie od godz. 12 walczymy z ciśnieniem... 


Dwa tygodnie temu z tego tytułu Aga spędziła w szpitalu kilka dni, z zapowiedzią cc (nauczyłem się ciążowych skrótów :D). Na szczęście - bo był to dopiero przełom 36/37 tc (skróty :D) - moje szczęścia wyszły w dwupaku, oczywiście z zaleceniami. 

Tego samego dnia zainwestowaliśmy w nowy ciśnieniomierz. Mieliśmy trzy w domu - dwa nadgarstkowe i jeden 'lekarski', taki manualny ze stetoskopem. Nadgarstkowe, moim zdaniem, bardzo fałszują wyniki. Kupiliśmy więc automatyczny naramienny. Porównując z manualnym daje radę. W zasadzie wyniki są identyczne.

Obecnie, po 7 godzinach kontroli ciśnienie nie przekracza 130/90 i mamy nadzieję, że tak już zostanie. W poniedziałek (19.08.) mamy wizytę u naszego dr, i chcielibyśmy do niej doczekać w domu, a nie w szpitalu. Natomiast w środę (21.08) mamy termin!:)

Mam nadzieję, że torba, która jest już przygotowana od kilku tygodni, w końcu pojedzie z nami do szpitala:)  w wiadomym celu.
Na chwilę obecną nadal oczekuje z nami. Gotowa, jak i my.zostało 5 dni... :)

9 komentarzy:

 1. I ja mam podczas ciąży przeprawę z ciśnieniem, leczone tabletkami już niestety.
  Mamy dokładnie ten sam termin, ciekawe który z naszych chłopaków wykluje się pierwszy. Może macie ochotę wziąć udział w moim konkursie na obstawianie faktycznej daty pojawienia się młodego na świecie?
  Jeśli tak to zapraszam tu:
  http://mama-maluszka.blogspot.com/search?updated-max=2013-08-04T19:19:00%2B02:00&max-results=4&start=8&by-date=false

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my też już lecimy na tabletkach od ostatniej wizyty w szpitalu (to m.in. te zalecenia).
   Planowane terminy mówią o środzie, więc mamy nadzieję, że tego dnia chłopaki będą już z nami:)
   Pozdrawiamy

   Usuń
  2. oj tak obyśmy się rozpakowali do środy! :)

   Usuń
 2. Nawet w szpitalu niech będzie stylowo ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te ciśnieniomierze na nadgarstki to można sobie w buty włożyć ;) też z okazji ciąży zaopatrzyliśmy się w porządny na ramię, tej samej marki. I wyszło, że to nie ja mam problem z ciśnieniem ;) Dużo Wam do terminu nie zostało. A torba jest fantastyczna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas było zupełnie odwrotnie. Ciśnieniomierze nadgarstkowe pokazywały ciśnienie w normie, natomiast naramienny i manualny już nie.
   Dobrze, że u Was poszło to w dobrą stronę :)

   Usuń
 4. Zostało wielkie odliczanie! 5! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...